laupäev, 29. detsember 2018. a.

Täna oli töine päev. Lisaks tervise pisikesele jupsimisele (diastoolse ja süstoolse rõhu erinevus on kole suur, lausa 68 pügalat), mis tekitab peapööritusi ja teadvusekaotuse sarnaseid efekte ning pisikest migreeni, ladustasin oma vinüülplaadivirna kappi ning kinnitasin kraanikausi kohale valgusti. Kaklesin EBÜ daamidega, kes kolmekesi (president Aiki, raamatupidaja Aire ja juhatuse liige Meri) soovivad kõik mu aastatega kokku pandud liikmemaksusüsteemi lihtsalt kaaperdada. Aga mis mul lõpuks ka selle vastu saab olla. Soostusin andmed kandma Aire homme lubatud tabelisse, las nad siis asjatavad. See muidugi lihtsustab ühelt poolt mu edasist tööd EBÜ liinis, teiselt poolt aga pärsib tunduvalt esitatavate arvete summasid sisuliselt ainsale allesjäänud Kirilaste kliendile. Aga ega Linnavalitsuse tööde kõrvalt kuigi palju aega Kirilastele ei jäägi, eriti kui seda peab valdavalt üksi tegema. Mu kaasomanik on alati küll lahkesti nõus teoreetliselt aitama, kuid praktiliselt ootab ta, et ma läbiksin oma kuludega veel kord kõrgkooli ja omistaksin psühholoogi elukutse, et siis teda sõbramehe poolest pidevalt turgutada, toetada, meelitada ja keelitada. Ta ise ei suutvat end organiseerida. Teda organiseerib stiihia, eriti aga “jumalikud sitikailmad” (see oli nüüd minu kombineeritud sõnastus).

Edasi tegin ma valmis suurema osa arenguvestluse failist, kandes sinna läbimõeldud sõnastuses sisse oma mured, mis sisuliselt kõik puudutavad meie töö organiseeri(ma)tust. Siis tegelesin programmiga ning sain oma selliselt tööle, et see loeb andmed ühest failist ja kirjutab need teise faili ning ühtlasi prindib ka välja. Tekstianalüüsiprogammi plaanin ma veel täiendada. Hea oleks, kui see prindiks tulemi mitte printerisse, vaid PDF failiks. Peale selle vajab tubli kaalutlemist koefitsient, mille luua soovin.

Siis ma pesin nõud, tegin täisterajahust mooniseemnete ja vaniljega leiendatud ülepannikoogid, mida sõin mustsõstramoosi ja apelsinimahlaga. Kohvi oleks rohkem tahtnud, aga vat need minu 68 pügalat teevad mulle muret. Aga nagu viimasel ajal see sage, jäin pärast söömist magama ja magasin vist taas paar tundi. Võimalik, et tegelikult on mul viimasel ajal hoopis mingi veresuhkru määra värk, nagu ka Imbi tihti on rõhutanud. Tõsi, tema teeb seda küll vastupidisel moel ja arvab, et ma peaksin tingimata mitmeid kordi päevas sööma, vähemalt lõunatigi. No ja siis ma vahtisin telerit ja Uku Suviste saavutusi Venemaa saates (Голос - Сезон 7). Aga plaanis oli siiski tegeleda PHP vs CSS trikkidega. Pisikese tukastuse peale muidugi uni ka kohe ei tulnud, mistõttu otsustasingi vähemalt paar uut trikki läbi proovida.
Katselehele