neljapäev, 27. detsember 2018. a.

Kusjuures mu painaja jätkus, kuid kuidagi sain ma siiski magatud. Ärkasin esimese äratuse peale ja uurisin, kas buss väljub ikka endisel ajal. See peatus.ee on kaunikesti keeruline. Olen varemgi mõtisklenud, et kui juba doktorihariduse ja kõrgendatud arvutihuviga meesterahvas sellega hädas on, siis kuidas vanemad turunaised sellega hakkama peaksid saama. Avasin kahest võimalikust algul ikka selle, kus kirjas oli üksnes teisipäev, ilmselt siis 1. jaanuar. Tegelikult ongi selleni vaid loetud päevad. Tegelikult ma ei tea, kas mu kuupilet veel kehtibki. Seda saaks ka arvuti juurest lahkumata kontrollida, kuid ehk peaks selle jätma üllatuseks. Ma ei ole päris täpselt aru saanud, kas kui ma näiteks ostaksin korraga kolm nelja kvartali piletit, saaksin järjest aasta sõita või alustavad need oma kehtivust niiöelda paralleelselt.

Tegelesin minimaalselt raamatupidamistööga ning tuvastasin oma suureks kurvastuseks, et meie mikrofirmal pole piisavalt vahendeid, et kõikidele kaastöötajatele nende teenitud raha palgana välja maksta, mis omakorda tähendab, et kui väljamaksed toimuvad, siis traditsioonilise dividendina. Koolipoistest üks on saanud oma väikese töö eest pisikese summa palgana kätte, teine pole panustanudki ning kaalumisele võiks võtta tema eemaldamise meie agentide nimistust. Mu kaaskirilane saaks minuga võrreldes 12%, kuid minu “saak” ei küüniks pooleteise tuhandenigi. Siit võiks muidugi kujundada “keeruka integraalvõrrandi” oma kolleegile nuputamiseks. Tõsi, kaks viimast PK said täielikult tema kanda antud, kuid mul puudub igasugune ülevaade tööde edenemisest.

Viimase paranduse kohaselt (6.12) olen ma täna ja esmaspäeval Lauriga, juhul kui me ikka esmaspäeval töötame. Pool päeva vast ikka. Homme on aga Lauri Hairyga paaris ja mina üksi. Täna on HB lillal tasutal, mis tähistab tervisepäeva vms. Lõunad on meil aasta lõpini kl 13...14. Karl alustab täna ka kell 9, sisenen FBM keskkonda ja uurin vaikselt tema ideid, ehk ta soovib ka mind kaasa võtta (kuigi see ei ole liiga hea idee, sest on kordi, kus tõepoolest abi rohkem vaja on).

7:15 olin saanud läbi vaadatud kõik RDW seni lugemata ja oma järge oodanud uudiskirjad ning kogutud uued seitse alaülesannet skriptide ja näidiste läbikatsetamiseks, üks neist seejuures koosneb väga suurest hulgast trikkidest.

reede, 28. detsember 2018. a.

Hakkasin mõtlema, et kas mitte happeline keskkond ei soosi psoriaasi. Päikest küll pole juba ammu, kuid ma söön ju usinasti oomega-3-D3-E vitamiini. Seedimise leevendamiseks neelan veel õunhappe-kapsleid ja Trexani mõju soodustamiseks foolhppe-tablette. Aga põlvedel ja muudes sedalaadi paikades on psoriaas erilise meelsusega ketendama löönud. Uurisin neid CSS nippe. Leidsin ka võimaluse, kuidas scss failid moondada css-ideks, kuid paraku suurem osa näidistes toodud skriptidest on “feik”, ehk tegelikult pelgalt olemasoleva abiga vastavaid tulemusi kuidagi ei saavuta. See on nörritav. Täpselt nagu Diivaniparadiis või Euronics, mis kutsub rahvast kohe ostlema -80% soodusega (st tegelikult pole soodus mitte MIINUS 80, vaid võiks olla lihtsalt 20% hinnast)... aga kui lähemalt hindasid uurida, siis isegi teatava summa juurest kauba tasuta kojutoomist arvestamata viidatakse jõuliselt järelmaksevõimalusele ning isegi võimalusele osta praegu ja maksta märtsis… ning kui siis kokku liita järelmaksu osakud, saab kokku summa, mis ületab jõuliselt eseme soodustusteta alghinnagi. Nüüd ma siin ka raiskasin tunde nende skriptide üle vaimustumisele, kuid kui neid tööle panna proovin, on tulemus null.

Aga Hairy oli eile nii lahke ja teatas FBMis, et on prügikasti juures kell 7:35. Eks siis mina sätin end ka selleks ajaks. Muidugi võiksin ma minna bussiga varem, kuid et ma lubasin tööarvutis seda lugu mitte kirjutada, muutuks mul sealne olu pooleks tunniks kaunis igavaks. Lisaks pean ma koju niikunii täna bussiga tulema ja veel 83 senti raiskama, kui võiksin kvartalipiletiga sõita. Aga eks ma soetan selle pileti siis pärast tänast sõitu või uue aasta alguses. Otsustasin hoopis GoProsse pilgu heita, ehk pääsen sisse ja näen, kas on uudiseid. Seekord autentimine õnnestus. Mu viimane praegune sissekanne on VTO-18-08541, mis on tehtus minu otsuse #13689 põhjal. Aga viimase 100 sissekande hulgas ainustki vaiet ega kaebust ei paistnud olevat. Meie kontoril on kummaline komme reageerida ka sisuliselt anonüümseltele kõnedele ning tekitada menetlejatele sellest “vigu”. Ma väga loodan siiski, et mu Kvartali invakoha järgi tehtud TT ei tühistata. Samuti aga pole ka viimase 50 käskkirja hulgas menetlusteenistuse preemiat puudutavat. See aga tähendab, et vahemikus 19.-27.12 pole vastavat käskkirja tulnud. Kummaline.

laupäev, 29. detsember 2018. a.

Täna oli töine päev. Lisaks tervise pisikesele jupsimisele (diastoolse ja süstoolse rõhu erinevus on kole suur, lausa 68 pügalat), mis tekitab peapööritusi ja teadvusekaotuse sarnaseid efekte ning pisikest migreeni, ladustasin oma vinüülplaadivirna kappi ning kinnitasin kraanikausi kohale valgusti. Kaklesin EBÜ daamidega, kes kolmekesi (president Aiki, raamatupidaja Aire ja juhatuse liige Meri) soovivad kõik mu aastatega kokku pandud liikmemaksusüsteemi lihtsalt kaaperdada. Aga mis mul lõpuks ka selle vastu saab olla. Soostusin andmed kandma Aire homme lubatud tabelisse, las nad siis asjatavad. See muidugi lihtsustab ühelt poolt mu edasist tööd EBÜ liinis, teiselt poolt aga pärsib tunduvalt esitatavate arvete summasid sisuliselt ainsale allesjäänud Kirilaste kliendile. Aga ega Linnavalitsuse tööde kõrvalt kuigi palju aega Kirilastele ei jäägi, eriti kui seda peab valdavalt üksi tegema. Mu kaasomanik on alati küll lahkesti nõus teoreetliselt aitama, kuid praktiliselt ootab ta, et ma läbiksin oma kuludega veel kord kõrgkooli ja omistaksin psühholoogi elukutse, et siis teda sõbramehe poolest pidevalt turgutada, toetada, meelitada ja keelitada. Ta ise ei suutvat end organiseerida. Teda organiseerib stiihia, eriti aga “jumalikud sitikailmad” (see oli nüüd minu kombineeritud sõnastus).

Edasi tegin ma valmis suurema osa arenguvestluse failist, kandes sinna läbimõeldud sõnastuses sisse oma mured, mis sisuliselt kõik puudutavad meie töö organiseeri(ma)tust. Siis tegelesin programmiga ning sain oma selliselt tööle, et see loeb andmed ühest failist ja kirjutab need teise faili ning ühtlasi prindib ka välja. Tekstianalüüsiprogammi plaanin ma veel täiendada. Hea oleks, kui see prindiks tulemi mitte printerisse, vaid PDF failiks. Peale selle vajab tubli kaalutlemist koefitsient, mille luua soovin.

Siis ma pesin nõud, tegin täisterajahust mooniseemnete ja vaniljega leiendatud ülepannikoogid, mida sõin mustsõstramoosi ja apelsinimahlaga. Kohvi oleks rohkem tahtnud, aga vat need minu 68 pügalat teevad mulle muret. Aga nagu viimasel ajal see sage, jäin pärast söömist magama ja magasin vist taas paar tundi. Võimalik, et tegelikult on mul viimasel ajal hoopis mingi veresuhkru määra värk, nagu ka Imbi tihti on rõhutanud. Tõsi, tema teeb seda küll vastupidisel moel ja arvab, et ma peaksin tingimata mitmeid kordi päevas sööma, vähemalt lõunatigi. No ja siis ma vahtisin telerit ja Uku Suviste saavutusi Venemaa saates (Голос - Сезон 7). Aga plaanis oli siiski tegeleda PHP vs CSS trikkidega. Pisikese tukastuse peale muidugi uni ka kohe ei tulnud, mistõttu otsustasingi vähemalt paar uut trikki läbi proovida.
Katselehele