logo

Huvitavat:





Projekti kirjeldus

Ainekava

Õppeaine «Kogemusõpe avatud õpikeskkonnas» töötasid NordPlus projekti raames välja Tallinna Ülikool koostöös Energia avastuskeskuse ning partneritega Läti ülikoolist, Helsingi ülikoolist ning Läti teaduskeskusest Z(in)oo. Helsingis õpetatakse samalaadset ainet juba 15 aastat. Eestis pole seni kogemusõppe abil õpetamist õpetatud.

Kursus alustab kevadel 2015 Tallinna Ülikoolis valikainena, milles õpetatakse, kuidas kogemusõppe meetodeid õppetöös kasutada ning mida õpilastega avatud õpikeskkonnas teha. Kursuse praktilise töö osa ja seminarid toimuvad Energia avastuskeskuses. Kursuse käigus töötavad tudengid välja tunnikavad, millest paremad pannakse kõigile tudengitele ja ka õpetajatele kasutamiseks välja kursuse internetikeskkonda.

Kursusel rõhutatakse informaalse ja kogemusliku õppimise rolli teadmiste omandamisel. Kursuse ülesehitus toetub kolmeastmelisele õpimudelile (ettevalmistavad tegevused õppimiseks avatud õpikeskkonnas, tegevused avatud õpikeskkonnas ning järeltegevused). Kursus integreerib erinevaid ainevaldkondi toetades aktiivset õppimist ja sisemist motivatsiooni. Õppemeetoditena kasutatakse erinevaid aktiivõppe võimalusi tegevuse kaudu õppimiseks (learning by doing) ning koostöösõppimist.

Kursus suunatud eelkõige loodusteaduste, füüsika- ja keemia- ning matemaatikaõpetajaks õppijatele, aga ka klassiõpetajatele. Kursuse eksperdid on rõhutanud, et kogemusõppe rakendamine on oluline igal hariduse astmel ja igas koolitüübis.

Projekti üldeksperdiks oli Helsingi ülikooli õpetajakoolituse osakond eesotsas professor Hannu Salmiga ning koordinaatoriks Tallinna ülikool.



Viimased uuendused lehel   04.11.2014  

Nordplus Openlearning
Kogemusõpe avatud õpikeskkonnas
Menüü
 
  alates 9.09.2014